Konferences RUNAS PERSONAS

Jutta Treviranus
Inclusive Design Research Centre (IDRC) dibinātāja un direktore, Kanāda
Jutta Treviranus ir 1993. gadā pašas dibinātā Inclusive Design Research Centre (IDRC) direktore. Centra uzdevums ir proaktīvi nodrošināt, lai jaunas tehniskās sistēmas un ar tām saistītās prakses tiktu izstrādātas iekļaujoši. Viņa ir arī profesore OCAD universitātē Toronto, kur izveidojusi maģistra studiju programmu iekļaujošā dizainā. Dr. Treviranus ir Iekļaujošā Dizaina institūta vadītāja (daudzorganizāciju kompetences centrs) un Raising the Floor International līdzdirektore. J.Treviranus tiek uzskatīta par iekļaujošā dizaina metodoloģijas pamatlicēju un izstrādātāju, kuru praksē izmanto vairākas lielas kompānijas, piemēram, Microsoft, kā arī publisko digitālo pakalpojumu servisi, piemēram, Canadian Digital Service. Tāpat  J.Treviranus ir ieņēmusi galveno lomu tādu starptautisku pieejamības standartu un noteikumu izstrādē kā ISO un IMS AccessForAll standarts, W3C Tīmekļa Pieejamības Iniciatīvas Autorēšanas Rīka Pieejamības Vadlīnijas un Likums par pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti. Vairāk nekā 40 gadus profesore ir attīstījusi plašas starptautiskas zināšanas par iekļaujošā dizaina procesiem un pieejamu viedo vidi.
Gatis Eglītis
LR labklājības ministrs
Kristine Andreassen
Ilgtspējības stratēģe Jenšēpingas pašvaldībā, Zviedrijā
Kristīne Andreasse ir ilgtspējības stratēģe Jenšēpingas pašvaldībā, fokusējoties uz pieejamas vides veidošanu cilvēkiem ar ierobežotām spējām, kā arī ilgtspējīgas vides attīstības mērķu sasniegšanu. Viņa ir iesaistīta organizācijas politikas un vadlīniju veidošanā, piedalās dažādos projektos, kuri orientēti uz cilvēkiem ar invaliditāti un pilsētas attīstību. Jenšēpinga ir pilsēta, kuras sabiedrība balstās uz tās iedzīvotāju aktīvu līdzdalību un iesaisti dažādos lēmumu pieņemšanas līmeņos, procesos un projektos.
Ivars Balodis
Apvienības “Apeirons” valdes loceklis
Ivars Balodis vada Invalīdu un viņu draugu apvienību Apeirons kopš 1997. gada. Viena no visu laiku prioritātēm organizācijā ir pieejamas vides un universālā dizaina popularizēšana. Apvienība Apeirons ir vienīgā organizācija Latvijā, kas ir izstrādājusi un realizējusi vides pieejamības ekspertu apmācības un nodrošina pieejamības konsultācijas visā valstī. Paralēli konsultācijām tiek veikti pieejamas vides auditi, izstrādāti metodiskie materiāli, organizēti semināri un konferences. Biedrības pārziņā ir pieejamības Interneta resurss www.videspieejamiba.lv, kā arī sociālās iniciatīvas - pieejamo vietu datu bāze  Latvijā, Somijā un Igaunijā - www.mapeirons.eu
Uldis Zanders
SIA 'DEPO projekts' līdzīpašnieks, valdes priekšsēdētājs, būvprojektu vadītājs
Sertificēts arhitekts, sert. nr. 1-00770 LAS asociētais biedrs, sertifikācijas centra eksperts Pieredze, nozīmīgākie objekti
  • Darījumu iestādes jaunbūve - Origo paplašinājums, Satekles iela 2B, Rīga
Ēka projektēta kā esošā tirdzniecības centra ORIGO turpinājums kādreizējās centrālās pasta ēkas vietā. Jaunā celtne nodrošina apļveida apmeklētāju plūsmu visā kompleksā, ar tirdzniecības galerijām savienojot pilsētas ielas ar dzelzceļa peronu. Ēkā ietvertas plašas biroju telpas 4., 5. un 6. stāvos.
  • Biroju kompleksa ‘Business Garden Latvija’ jaunbūve un teritorijas attīstība, Malduguņu iela 1 un 2, Mārupe
Biroju ēkas izvietotas gar K. Ulmaņa gatvi, pasargājot no trokšņiem dzīvojamās mājas 'Lindenholma' (projekta nosaukums 'Urban Village Marupe'). Visa teritorija veidota kā vienots labiekārtots pilsētas dārzs. 'Business Garden Rīga' teritorijā autostāvvietas izvietotas daļēji zem ēkām. .
Julia Cederbrant
Ilgtspējas un pilsētas satiksmes stratēģiskā plānošana Jenšēpingas pašvaldībā, Zviedrija
Jenšēpingas pašvaldības Pilsētplānošanas departamentā strādā ar satiksmes stratēgiskās plānošanas un pilsētas ilgstpējigas attīstības jautājumiem. Julia fokusējas uz praktiskajām izmaiņām pilsētvidē, kā arī, uz uzvedības paradumu maiņu, lai panāktu ilgtspējīgāku un iekļaujošāku Jenšēpingu.
Oļegs Ņikitins
Vadošais darba vides stratēģis Latvijā, darba vides konsultāciju uzņēmuma Lietus dibinātājs
Palīdz darba devējiem Latvijā pielāgot kā birojus, tā arī strādāšanas paradumus apstākļiem, kas pēdējā laikā mainās ik pa pāris mēnešiem. Vadot stratēģisko telpu plānošanu, Oļegs apvieno gan dizaina, gan psiholoģijas, gan scenogrāfijas un dramaturģijas instrumentus lai izveidotu tādu vidi strādāšanai, kas iedvesmo un motivē.
Karīna Miķelsone
Ādažu novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Attīstības jautājumos
Profesionāla un kvalificēta Attīstības procesu vadītāja, ar pieredzi stratēģiskajā plānošanā un realizācijas vadībā, telpiskās attīstības plānošanā -  ieviešanā, kā arī projektu aktivitāšu un būvniecības vadībā. Pozitīva pieredze Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā  ergonomiskas un funkcionālas vides plānošanā, kā arī radošu risinājumu integrācijā publiskā infrastruktūrā.
Agnese Rudzīte
Māksliniece, grafisko darbu - taktilo gleznu veidotāja
Latviešu māksliniece (dzim. Matisone), kas veido grafiskus darbus - punktojumus, taktilās gleznas (taustāmi darbi, kas paredzēti neredzīgiem cilvēkiem), kā arī šuj tekstilgleznas un rada krāsojamās lapas. Agnese Rudzīte ir mākslas maģistre, Higašikavas, Hokaido salas Japānā Goda pilsone, titula “Gada liepājnieks 2015”, “Liepājas Kultūras balva 2015” ieguvēja un Starptautiskās Mākslas asociācijas IAA/AIAP UNESCO pārstāve.
Pēteris Jurčenko
Turn.lv līdzdibinātājs, digitālās vides piekļūstamības eksperts, UX dizainers
Lietojamības (UX) dizainers un piekļūstamības (Accessibility) eksperts, kam rūp cilvēku vajadzības un ērts dizains. Šobrīd aktīvi izglīto uzņēmumus un valsts iestādes kā, iekļaujot digitālās vides piekļūstamības aspektus mājas lapu, sistēmu un mobilo lietotņu lietošanā, ir iespējams iegūt konkurences priekšrocības un izvairīties no nepatikšanām. 2020. gadā Pētera vadītā komanda mēneša laikā izveidoja dizainu tehnoloģiskam risinājumam "E-Saeima". Rīka dizains ļāva iestādei īsā laikā pilnībā pāriet uz attālināto darbu, ņemot vērā deputātu dažādas zināšanas un pieredzi darbā ar datoru.
Liene Jākobsone
Arhitekte, dizainere, studijas Sampling vadītāja
Latvijas Mākslas akadēmijas lektore, dizaina pētniece, vairāku zinātnisku publikāciju autore, aktīvi piedalās dizaina izpratnes veicināšanā, lasot lekcijas, vadot seminārus un darbnīcas, kā arī rakstot par dizainu dažādām mērķauditorijām.
Ints Balodis
VRAA IT pakalpojumu vadītājs
Valsts reģionālās attīstības aģentūras IT pakalpojumu vadītājs. Aktīvs cīnītājs par elektronisko pakalpojumu lietojamības uzlabošanu. Video veidošanas pasniedzējs pieaugušo izglītības programmās un viegli saprotamas komunikācijas ideju aizstāvis. Arī video satura autors un YouTube kanāla resume.lv izveidotājs.
Jurģis Briedis
Apvienības "Apeirons" vides pieejamības eksperts
Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” vides pieejamības eksperts kopš 2011. gada. Strādājis arī par konsultantu Būvniecības valsts kontroles birojā no 2015. līdz 2017. gadam. Pieredzi guvis dažādos starptautiskos projektos Spānijā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Vācijā un citur. Piedalījies būvnormatīvu pilnveidošanā, dažādu vides pieejamības metodisko materiālu, vadlīniju izstrādē. Iesaistās dažādās darba grupās, padomēs, piemēram, Rail B sabiedriskajā apspriešanā, Rīgas pilsētbūvniecības padomē un citās. Sniedz atzinumus, sagatavo auditus un konsultē būvniekus, attīstītājus, arhitektus un visus interesentus par vides pieejamības jautājumiem. Vairakkārt pasniedzis lekcijas Latvijas arhitektu savienībā, dažādos semināros un konferencēs. Izglītība: RTU, profesionālais bakalaurs / inženiera kvalifikācija būvniecībā.
Marija Kožarina
Biedrības „SocIntegra” valdes priekšsēdētāja
Biedrības „SocIntegra” valdes priekšsēdētāja Projektu vadība, darbs ar brīvpātīgiem, Darbs ar neredzīgajiem cilvēkiekiem, tiflografika, taktīlo karšu izstrāde, maketēšana (Corel Draw, Photoshop, 3D Max)
Māris Grāvis
Biedrības "Rīgas pilsētas "Rūpju bērns"" valdes priekšsēdētājs, SIA "RB CAFE" dibinātājs un valdes loceklis
Biedrības "Rīgas pilsētas "Rūpju bērns"" valdes priekšsēdētājs, SIA "RB CAFE" dibinātājs un valdes loceklis, SIA "Ģimenes asistentu serviss" valdes loceklis. Sociāli atbildīgas politikas aizstāvis.
Marina Petrakova
VREACH līdzdibinātāja un vadītāja, Riga TechGirls līdzradītāja un valdes locekle
Marina ir medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmuma VREACH līdzdibinātāja un vadītāja, kas nodrošina speciālistus ar digitālu rīku, lai veiktu attālinātu, saistošu un ieskatu bērnu rehabilitāciju virtuālajā realitātē. Marina ir guvusi plašu pieredzi, strādājot veselības aprūpē un IT jomās, kā arī veidojot sociālās iniciatīvas abās nozarēs: viņa ir Riga TechGirls līdzradītāja, kuras mērķis ir palielināt sabiedrības digitālo pratību, kā arī Latvijas Digitālās veselības stratēgijas līdzradītāja. Viņas aizraušanās ir radīt ietekmīgus, elastīgus produktus un iniciatīvas, kas palielina pacientu orientāciju, veicina efektīvu veselības aprūpi, daudzveidību un iekļaušanu sabiedrībā.
Anete Ilves
Tiesībsarga biroja Sociālo, ekonomisko un kultūras tiesību nodaļas juridiskā padomniece ar specializāciju cilvēku ar invaliditāti tiesību jautājumos
Tiesībsarga biroja Sociālo, ekonomisko un kultūras tiesību nodaļas juridiskā padomniece ar specializāciju cilvēku ar invaliditāti tiesību jautājumos
George Anthony Giannoumis
Oslo Metropolitēna universitātes (OsloMet) Datorzinātņu katedras IKT universālā dizaina asociētais profesors, vienlīdzības principa aizstāvis, sociālais uzņēmējs
Entonija darbs ir vērsts uz tehnoloģiju politiku un praksi. Viņš ir starptautiski atzīts informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) universālā dizaina eksperts. Viņš vada vairākus liela mēroga pētniecības un inovācijas projektus vairāk nekā 27 valstīs. Entonijs ir Oslo Metropolitēna universitātes (OsloMet) Datorzinātņu nodaļas IKT universālā dizaina asociētais profesors. Viņš piedalās vairākos starptautiska līmeņa projektos, tostarp Hārvardas Juridiskās skolas projektā par invaliditāti, Bērtona Bolta institūtā Sirakjūzas universitātē, Zinātnes un informātikas katedrā Eduardo Mondlane universitātē un Izglītības nodaļā Romas Tre universitātē. Viņš sadarbojas ar Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Starptautisko telekomunikāciju savienību (ITU), darbojoties kā referenta vietnieks IKT piekļūstamības un pētniecības koalīcijas apakškomitejā EQUALS globālajā tīklā. Viņš ir Global Universal Design Commission Europe AS un Ser Innovation AS dibinātājs un valdes priekšsēdētājs. Viņš ir valdes loceklis Mfano Design Lab, Global Universal Design Commission, Inclusive-IT un Humans for Humans. Entonijs ir skaitļošanas mašīnu asociācijas (ACM) darba grupas par daudzveidību un iekļaušanu loceklis, kā arī - DREAM pētniecības tīkla ietvaros viņam tika piešķirta Marijas Kirī stipendija.
Michal Popov
Viceprezidente, Klientu serviss, MCCANN TEL AVIV
Michal ir vadījusi veiksmīgo McCann Telavivas kampaņu Ikea ThisAbles, kas 2019. gadā ieguva starptautiskā reklāmas festivāla Cannes Lions, iegūstot Grand Prix jeb augstāko novērtējumu, papildus vairākām citām zelta un sudraba nomināciju balvām. Viņa sāka savu karjeru kā klientu vadītāja "Publicies", to turpinot McCann Telaviva birojā, strauji virzoties pa karjeras kāpnēm un kļūstot par vide prezidenti. Viņas vadīto un joprojām vadošo zīmolu vidū ir Unilever, Ikea, Nespresso, El Al Airlines un daudzi citi. Michal ir viena no līderēm uzņēmumā, kas ir viens no vadošajiem reklāmas uzņēmumiem Izraēlā.
Omer Lubelski
Tamar Accessibility izpilddirektors
Tamar Accessibility izpilddirektors un lietotnes A-Check dibinātājs B.Arch, Turīnas Politehniskā universitāte, Itālija "Es aizraujos ar pieejamību un iekļaušanu. Man ir personīga saikne ar savu darba jomu, jo draugi un ģimene ar dažādām spējām. Tā kā man patīk tas, ko mēs darām, mūsu pieejamības konsultāciju uzņēmums virza Izraēlu uz iekļaujošu nākotni visiem. Mana aizraušanās lika man un manai komandai izveidot A-Check — uz tehnoloģijām balstītu lietotni, kas ļauj veikt pieejamības apsekojumus katrā objektā un piedāvā atlīdzināšanas plānu, kas ir pieejams dažādās valstīs."
Matthew Parker
HelpSeeker izpildviceprezidents, atbildīgs par inovācijām un tehnoloģijām
Matthew pievienojās HelpSeeker komandai 2020. gada novembrī ar pieredzi inovāciju virzībā publiskajā sektorā un, lielu uzmanību pievēršot veselības aprūpei. Matthew ir liela pieredze sarežģītu un tehnisku produktu komercializācijas stratēģiju izstrādē. Pirms darba AI/ML, Matthew strādāja Toronto Sinaja veselības sistēmas komercializācijas un inovāciju jomā. Mathhew ir ieguvis doktora grādu bioķīmijā Viktorijas Universitātē un MBA grādu Šulihas Biznesa skolā.
Sylvain Denoncin
Okeenea Group (Eiropas līderis pilsētu pieejamības jomā cilvēkiem ar invaliditāti) dibinātājs un prezidents
Sylvain Denoncin ir starptautiska līmeņa eksperts iekļaujošu tehnoloģiju un universālā dizaina jomā. Lasījis lekcijas vismaz 20 valstīs, strādā pie ISO un AFNOR standartiem. Viņš ir bijušais Francijas pieejamības uzņēmumu asociācijas prezidents, kas pulcē aptuveni 70 uzņēmumus. Ir Okeenea grupas dibinātājs un prezidents, kas izstrādā iekļaujošas tehnoloģijas un vada projektus visā pasaulē.
Jutta Treviranus
Inclusive Design Research Centre (IDRC) direktore
Jutta Treviranus ir 1993. gadā pašas dibinātā Inclusive Design Research Centre (IDRC) direktore. Centra uzdevums ir proaktīvi nodrošināt, lai jaunas tehniskās sistēmas un ar tām saistītās prakses tiktu izstrādātas iekļaujoši. Viņa ir arī profesore OCAD universitātē Toronto, kur izveidojusi maģistra studiju programmu iekļaujošā dizainā. Dr. Treviranus ir Iekļaujošā Dizaina institūta vadītāja (daudzorganizāciju kompetences centrs) un Raising the Floor International līdzdirektore. J.Treviranus tiek uzskatīta par iekļaujošā dizaina metodoloģijas pamatlicēju un izstrādātāju, kuru praksē izmanto vairākas lielas kompānijas, piemēram, Microsoft, kā arī publisko digitālo pakalpojumu servisi, piemēram, Canadian Digital Service. Tāpat  J.Treviranus ir ieņēmusi galveno lomu tādu starptautisku pieejamības standartu un noteikumu izstrādē kā ISO un IMS AccessForAll standarts, W3C Tīmekļa Pieejamības Iniciatīvas Autorēšanas Rīka Pieejamības Vadlīnijas un Likums par pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti. Vairāk nekā 40 gadus profesore ir attīstījusi plašas starptautiskas zināšanas par iekļaujošā dizaina procesiem un pieejamu viedo vidi.